منابع لاتین  Print book : English

نسخه اصلی NZ Debra NZ 1999, M P Garratt, NZ Debra NZ 1999,لیست The boy who dared,book list The boy who dared,کتاب M P Garratt

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی محک بورس بازان در آستانه مقاومت تازه

نماگر بازار سهام کشور روز گذشته با ثبت رشد 158 واحدی (معادل 2/ 0 درصد) در سطح 79 هزار و 756 واحد متوقف شد و در مرز ورود به کانال 80 هزار واحدی قرار داده شد و ب

محک بورس بازان در آستانه مقاومت تازه

محک بورس بازان در آستانه مقاومت جدید

عبارات مهم : ایران

نماگر بازار سهام کشور روز گذشته با ثبت رشد 158 واحدی (معادل 2/ 0 درصد) در سطح 79 هزار و 756 واحد متوقف شد و در مرز ورود به کانال 80 هزار واحدی قرار داده شد و به این ترتیب بازدهی بورس با وجود گذشت 6 هفته از سال 96 به بیش از 2/ 3 درصد رسید. در ابتدای ساعات معاملاتی روز گذشته شاخص کل بورس تحت تاثیر تحرکات مثبت قیمتی در نمادهای پالایشی تا محدوده ورود به کانال 80هزار واحدی نیز پیش رفت ولی در نهایت نتوانست از سطح مزبور عبور کند.

بررسی روند معاملاتی نمادهای زیر مجموعه گروه پالایشی در جریان روز گذشته نشان از حرکت در یک مدار صعودی دارد. به طوری که شاخص این گروه با ثبت رشد 85/ 2 درصدی، بیشترین بازدهی روزانه را بین گروه های متفاوت بورسی به خود تخصیص داده شده است داد. به نظر می رسد سیکل چرخش نقدینگی در صنایع، این بار گروه پالایشی را مد نظر قرار داده هست. سهامداران از ابتدای امسال زیاد نمادهای کوچک را مورد استقبال قرار دادند. بعد از چند روز از شروع معاملات در سال جاری، نقدینگی معامله گران علاوه بر نمادهای کوچک بازار وارد گروه خودرویی نیز شد و رشد های مناسبی نیز جهت نمادهای زیر مجموعه این گروه رقم خورد.

محک بورس بازان در آستانه مقاومت تازه

این روند با شناسایی سود از سوی معامله گران و رسیدن به سقف های مورد انتظار به اتمام رسید. بعد از آن یک بار نمادهای کوچک بازار سهام در کانون توجه سهامداران قرار گرفتند. اختلاف بازدهی شاخص کل و شاخص کل هموزن این عنوان را به خوبی نشان می دهد، در شرایطی که شاخص کل از ابتدای سال تا آخر معاملات روز گذشته رشد 2/ 3 درصدی را ثبت کرد، شاخص کل هموزن رشد 8/ 11 درصدی را در کارنامه خود به ثبت رساند.

از جمله نمادهای کوچک که در این بازه زمانی جهش قیمتی را تجربه کردند، می توان به پلی اکریل و بعضی نمادهای گروه کاشی و سرامیک از جمله تکسرام اشاره کرد. نمادهای «شپلی» و «کترام» به ترتیب زیاد کردن قیمت 57 درصدی و 117درصدی را در این بازه زمانی تجربه کردند. این عنوان در شرایطی رخ داد که رشد قیمت نمادهای کوچک علت بنیادی خاصی نداشت و به این ترتیب روال مزبور متوقف شد. در نهایت نقدینگی درجست وجوی مقصد جدیدی بود و در نهایت مسیر این پول ها به گروه پالایشی ختم شد.

نماگر بازار سهام کشور روز گذشته با ثبت رشد 158 واحدی (معادل 2/ 0 درصد) در سطح 79 هزار و 756 واحد متوقف شد و در مرز ورود به کانال 80 هزار واحدی قرار داده شد و ب

نقدینگی در صنعت جدید

بررسی شرح معاملات روز گذشته بازار سهام نشان از خرید 18میلیارد تومان سهام از سوی سرمایه گذاران حقیقی در سه نماد پالایشگاهی دارد. در این روز خالص خرید سهام شرکت پالایش نفت بندرعباس بالغ بر 15میلیارد تومان به نفع حقیقی ها بود. افزون بر این سرمایه گذاران حقیقی اقدام به خرید سهام دو پالایشگاه دیگر از جمله پالایش نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران و پالایش نفت اصفهان کردند.

به نظر می رسد با توجه به بزرگ بودن صنعت پالایشی، نقدینگی مزبور مدت وقت نسبتا زیادی را در این گروه حضور داشته باشد. خوش بینی به اعلام قیمت مواد اولیه پالایشی ها مشابه با تخفیفاتی که از سوی شرکت پالایش و پخش در 9 ماه نخست سال مالی گذشته داده شد، از جمله دلایل چرخش نقدینگی به سمت سهام این گروه به شمار می رود. این در حالی است که به علت ابهامات فراوانی که درخصوص نحوه قیمت گذاری مواد اولیه از سوی پالایش و پخش وجود دارد، همچنان اوضاع مبهمی بر فضای این گروه حاکم هست. به عبارت دیگر بازار از ارائه تحلیل دقیق و قطعی درخصوص سودآوری این شرکت ها ناتوان است.

محک بورس بازان در آستانه مقاومت تازه

افزون بر این روز گذشته شاهد انتشار شایعاتی مبنی بر تعدیل مثبت نمادهای فعال در این گروه بودیم. هر چند این عنوان در حد شایعه باقی ماند ولی به مشوقی جهت خرید سهام از سوی سرمایه گذاران حقیقی تبدیل شد. با توجه به موعد انتشار صورت های مالی 12ماه 95 شرکت ها، در بازار چنین شایعاتی رواج زیادی دارد و باید در انتظار انتشار رسمی این موارد بود.

عبور از مقاومت 80هزار واحدی؟

بهبود اوضاع بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از ماه ها انتظار و ورود نقدينگي جديد به تالار شيشه ای موجب شد تا موج خوش بینی در بازار حاکم شود. بازار سهام که معاملات خود در امسال را با روندی مثبت شروع کرد و طی 22روز کاری اخیر تنها یک روز منفی را پشت سرگذاشت، دو کانال شکنی را در این مدت شاهد بود. حال مساله مهم با توجه به نزدیک شدن به مرز ورود به کانال 80هزار واحدی، عبور از این مقاومت است(شاخص کل بورس از چهارم دی ماه سال گذشته، محدوده مزبور را ترک کرده است).

نماگر بازار سهام کشور روز گذشته با ثبت رشد 158 واحدی (معادل 2/ 0 درصد) در سطح 79 هزار و 756 واحد متوقف شد و در مرز ورود به کانال 80 هزار واحدی قرار داده شد و ب

آیا در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی شاخص کل توان بازگشت مجدد به این محدوده را دارد؟ کارشناسان معتقدند در آستانه انتخابات این احتمال وجود دارد که ورود نقدینگی به بازار مطابق سنت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در وقت پیش از انتخابات شاخص را وارد کانال 80 هزار واحدی کند. علاوه بر این بعضی سیگنال های تکنیکال نیز می تواند از ورود شاخص سهام به این محدوده حمایت کند. هر چند فشار عرضه از سوی حقوقی ها، کمی شرایط را پیچیده می کند و نمی توان به قطعیت نسبت به استمرار روند صعودی بازار نظر داد.

جزئیات معاملات بازار روز شنبه

محک بورس بازان در آستانه مقاومت تازه

ارزش معاملات روز گذشته بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران با جابه جایی بیش از 823 میلیون برگه اوراق بهادار به بیش از 192 میلیارد تومان رسید. حجم و ارزش معاملات دیروز در مقایسه با معاملات روز چهارشنبه کم کردن 4/ 10 و 1/ 6 درصدی را تجربه کرد (ارقام، حجم و ارزش بدون در نظر گرفتن معاملات بلوکی و اوراق همکاری ذکر شده است اند).

بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران روز گذشته در حالی اصلاح قیمت سهام در بعضی نمادها از جمله خودروهایی را شاهد بود که گروه پالایشی ها همزمان با زیاد کردن انتظارات از تعدیل مثبت در این گروه با اقبال خریداران حقیقی روبه رو شدند. هر چند عرضه های کم حجم حقوقی ها در این گروه مانع از تثبیت صف خرید میلیونی پایدار شد ولی در مجموع بازار بر مدار این گروه حرکت کرد. به طوری که این گروه در مجموع با معامله 100میلیون سهم به ارزش 41میلیارد تومان عنوان برترین صنعت دیروز از لحاظ ارزش معاملات را به خود تخصیص داده شده است داد. خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی نیز به ترتیب با ارزش معاملات به ترتیب 32، 6/ 13 و 7/ 10میلیارد تومان در رتبه های بعدی قرار گرفتند. بیشترین حجم معاملات دیروز در اختیار نمادهای خودرویی قرار داشت.

حدود 156 میلیون سهم از معاملات دیروز نیز در اختیار 4نماد سایپا، سایپا دیزل، کشور عزیزمان ایران ماشین دیزل و زامیاد بود. همچنین روز گذشته شاخص کل بورس در حالی رشد 2/ 0 درصد را تجربه کرد که نمادهای معاملاتی «شپنا»، «شتران»، «رانفور»، «پارسان»، «شبندر» و «فولاد» بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه شاخص کل داشتند. در برابر نماد معاملاتی شرکت های مپنا، ساده پرداخت پرشین و فولاد خوزستان مانع از رشد زیاد نماگر بازار سهام شدند. دیگر شاخص های مهم بورس نیز روز گذشته را با نوسان مثبت سپری کردند. زیاد کردن 06/ 0 درصدی شاخص کل هم وزن، زیاد کردن 12/ 0 درصدی شاخص سهام شناور آزاد، رشد 3/ 0 درصدی شاخص بازار اول و زیاد کردن 03/ 0 درصدی شاخص بازار دوم از جمله روند صعودی مزبور بود.

در این روز نماد شرکت فنرسازی خاور بعد از برگزاري مجمع عادي هر سال بدون تقسيم سود نقدي با رشد چشمگیر حدود 40 درصدی و صف خرید به گردونه معاملات بازگشت. به این ترتیب هر سهم «خفنر» با رسیدن به قیمت 388تومان بیشترین زیاد کردن قیمت را در میان دیگر نمادها تجربه کرد. افزون بر این نماد شرکت های بیسکویت گرجی، کویرتایر، شهد، نورد آلومینیوم، لاستیکی سهند، کشور عزیزمان ایران دارو، قند اصفهان، فروسیلیس کاغذسازی کاوه، سایپا دیزل، پارس سویچ و داروسازی اکسیر با نوسان مثبت در محدوده 5درصدی در صدر جدول نمادهای با بیشترین زیاد کردن قیمت قرار گرفتند. این در حالی است که نمادهای حمل و نقل پتروشیمی، داده پردازی ایران، قند پیرانشهر، قند مرودشت، لوله و ماشین سازی، تجارت الکترونیک پارسیان و لیزینگ ایرانیان با بیشترین کم کردن قیمت مواجه شدند. همچنین بیشترین تقاضای خرید را در سهام شرکت های «فنوال»، «پکویر»، «پارند»، «کیان»، «قصفها» و «شپلی» شاهد بودیم. این در حالی است که جهت سهام «آپ»، «وبیمه»، «فخاس» و «مداران» طولانی ترین صف فروش تشکیل شد.

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: ایران | بازار | ایرانی | ایرانیان | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs