منابع لاتین  Print book : English

نسخه اصلی NZ Debra NZ 1999, M P Garratt, NZ Debra NZ 1999,لیست The boy who dared,book list The boy who dared,کتاب M P Garratt

گت بلاگز اخبار پزشکی آنتی‌اکسیدانی که روند پیری پوست را کند می‌کند

مطالعات محققان دانشگاه مریلند نشان می‌دهد، متیلن بلو که یک آنتی اکسیدان شیمیایی متداول، ایمن و ارزان‌قیمت هست، روند پیری پوست را کند می‌کند.

آنتی‌اکسیدانی که روند پیری پوست را کند می‌کند

آنتی اکسیدانی که روند پیری پوست را کند می کند

عبارات مهم : محققان

مطالعات محققان دانشگاه مریلند نشان می دهد، متیلن بلو که یک آنتی اکسیدان شیمیایی متداول، ایمن و ارزان قیمت هست، روند پیری پوست را کند می کند.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، محققان با بررسی اثر متیلن بلو روی سلول های کشت داده شده است پوست انسان و بافت شبیه سازی شده است پوست دریافتند این آنتی اکسیدان شیمیایی روند پیری پوست را کند یا معکوس می کند.

آنتی‌اکسیدانی که روند پیری پوست را کند می‌کند

محققان این آنتی اکسیدان را روی سلول های پوست چند داوطلب میانسال سالم و داوطلبان مبتلا به بیماری ژنتیکی پیری زودرس به مدت چهار هفته آزمایش کردند. در این حین سه آنتی اکسیدان دیگر به نام های NAC، MitoQ و mTEM نیز روی سلول های پوست آزمایش شد. نتیجه های نشان می دهد اثر متیلن بلو در کم کردن روند سرعت پیری پوست در داوطلبان سالم و مبتلا به بیماری ژنتیکی پیری زودرس شدیدتر از سه آنتی اکسیدان دیگر است.

محققان بر این باورند که متیلن بلو ترکیب مناسبی جهت لوازم آرایشی و بهداشتی است و اثرات آن روی پوست طولانی مدت و ماندگار است.

مطالعات محققان دانشگاه مریلند نشان می‌دهد، متیلن بلو که یک آنتی اکسیدان شیمیایی متداول، ایمن و ارزان‌قیمت هست، روند پیری پوست را کند می‌کند.

محققان همچنین اثر متیلن بلو را روی فیبروبلاست های اهدایی از داوطلبان 80 سال به اوج به مدت چهار هفته بررسی کردند و دریافتند سلول های پوست این افراد اصلاح چشمگیری داشته است و بیان دو ژن به نام های p16 و beta-galactosidase که در فرآیند پیری سلول ها نقش دارند را کم کردن داده هست. این مطالعه نشان می دهد متیلن بلو پانسیل فوق العاده ای جهت به تعویق انداختن فرآیند پیری در تمام سنین دارد.

محققان جهت بررسی ایمنی کِرم های آرایشی حاوی متیلن بلو از یک مدل سه بعدی از سلول های پوست زنده استفاده کردند و دریافتند مواد شیمیایی موجود در این آنتی اکسیدان هیچ صدمه ای به پوست نمی زند.

واژه های کلیدی: محققان | بیماری | شیمیایی | داوطلبان | آنتی اکسیدان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs